Зателефонувати Особистий кабінет товар(ів)
Інтернет-магазин Marketnet

4G буде скрізь!

  • 4G буде скрізь!

Наша країна стрімко розвивається у галузі сучасних бездротових технологій. Доказом цього є новий указ президента Володимира Зеленського. Йдеться про масштабне розширення та покращення мобільного 4G інтернету на частоті 900 МГц на автомобільних та залізничних коліях, а також у маленьких селах та містах. Якщо стисло, то простий користувач зможе користуватися мобільним інтернетом, обмінюватися інформацією та спілкуватися буквально в будь-якій точці на карті України. Це може бути велике місто або невелике селище далеко від базової вежі. Чому цього не зробили раніше? Що заважає та як це виправити? Відповідаємо на ці питання у цій статті.

Що не так з 4G?

Головна проблема в тому, що незважаючи на впровадження цієї технології у 2018 році, досі до неї не має доступу близько 65% українців – 16 мільйонів. Виїжджаючи межі мегаполісів, без швидкісного зв'язку залишаються 24 млн. жителів. Такі висновки було опубліковано експертами BRDO (Better Regulation Delivery Office – офіс ефективного регулювання). Якщо порівнювати дані з європейськими країнами, тут покриття четвертого покоління розподілилося на населених територіях так:

  • На першому місці: Швеція, Данія та Нідерланди – 100%;
  • Останні рядки: Хорватія, Румунія, Болгарія – менше 77%.

Головна відмінність від Європи - використання низьких частот (800-900 МГц - часто використовується в сільській місцевості, на відкритому просторі, високі - призначені для передачі великих обсягів і найчастіше використовуються в мегаполісах). Базові станції та спеціалізоване обладнання для цього діапазону коштують менших грошей та забезпечують більшу дальність покриття. Якщо такий підхід реалізувати і в нас, то кількість людей з необмеженим доступом до мережі збільшиться до 95% вже за 1,5 роки. А згодом це допоможе впроваджувати 5G технологію. В Україні діапазон 800-900 МГц розподілений вкрай нерівномірно:

  • Kyivstar – 58%;
  • Lifecell – 18%;
  • Vodafone – 24%.

Стандарт зв'язку CDMA, головним представником якого є компанія Інтертелеком, має понад 80% 800-х частот. Іншими словами, Україна практично не залучає їх до надання мобільного зв'язку. У Швеції та Чехії вони «працюють» з 2011 та 2014 років відповідно.

Як вирішити проблему?

Володимир Зеленський пообіцяв розібратися з цим питанням і тепер громадськість очікує на суттєві зміни. Нові технології, модернізація застарілої техніки та підходів до розвитку зможуть зробити державу сучаснішою. Тим часом на засіданні з питань мобільного зв'язку багато учасників сказали, що масштабне поширення високошвидкісного інтернету можливе лише в діапазон 900 МГц.

У нашій країні нижчі частоти досі використовуються цифровим та аналоговим ТБ, на відміну від закордону. Як можна їх звільнити – ніхто не знає. Секретар Нацради заявив, що до кінця 2019 року відбудеться повне відключення ТБ із діапазону 790-862 МГц, а 900-ті – перерозподіляться для запуску 3G та 4G.

Хто це робитиме?

За перерозподіл відповідає спеціальна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації. На жаль, методика розділу частот почала просуватися близько року тому, але за весь час так і не було озвучено чіткого плану реалізації.

Тим часом глава компанії Kyivstar заявив, що оператор готовий до співпраці в такому історичному моменті. Цей крок залежить від розвитку ринку нашій країні. У свою чергу, Lifecell і Vodafone так само не залишилися осторонь і підтримали ідею. Зазначимо, що перерозподіл має відбутися таким чином, щоб у спектрі 900 МГц була здорова конкуренція.

Ну а, щоб бути завжди онлайн і бути готовим до майбутніх змін ми пропонуємо вам унікальне обладнання для вільного та швидкого доступу до Світової мережі – 4G LTE Wi-Fi роутери, а також антени та адаптери для посилення сигналу. Всі моделі оригінальні та проходять перевірку перед відправкою вам. Тому ми впевнено можемо сказати, що ви отримуєте найкраще обладнання на ринку! Зацікавлені? Тоді дзвоніть нашим менеджерам прямо зараз!


2019-07-23 10:04:06
0
477

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!