Зателефонувати Особистий кабінет товар(ів)
Інтернет-магазин Marketnet

Експлуатація GSM репітера: встановлення та підключення підсилювача мобільного зв'язку

  • Експлуатація GSM репітера: встановлення та підключення підсилювача мобільного зв'язку

Одним із найважливіших розділів використання будь-якого пристрою або системи є його експлуатація і репітер не є винятком, тому говорити сьогодні будемо саме про це – про експлуатації репітера. Купити Репітери та підсилювачі мобільного зв'язку та інтернету на Marketnet.


Купити підсилювач мобільного зв'язку в інтернет магазині marketnet.com.ua за найкращою ціною в Києві, Запоріжжі з доставкою по Україні. Фото - підсилювач стільникового зв'язку, вид спереду , дисплей, роз'єм для підключення


При виборі системи посилення стільникового зв’язку необхідно пам’ятати, що для коректної роботи репітера потрібен хоча б мінімальний сигнал у місці монтажу зовнішньої антени . Варто зауважити, що за повної відсутності сигналу репітеру просто нічого буде посилювати. він не є генератором сигналів, він лише повторювач, він може повторити та посилити сигнал лише за його фізичної наявності.

Стільниковий сигнал від станції мобільного провайдера послуг приймається зовнішньою (зовнішньою) антеною і по коаксіальному кабелю надходить у підсилювач, де цей сигнал додатково посилюється і надходить на внутрішню антену, яка перевипромінює отриманий сигнал абоненту.

Якщо необхідна площа покриття велика, то при необхідності може бути встановлено багато антен після підсилювача зв’язку, які підключаються до ретранслятора через дільники потужності (можливість підключення декількох антен залежить від характеристик репітера, кількості кабелю в системі посилення та умов застосування репітера).

У свою чергу випромінюванні, сигнали від абонентських телефонів (одночасно може працювати кілька телефонів, все залежить від пропускної здатності БС) приймаються внутрішньої антеною і надходять у репітер, де посилюються до необхідного рівня, надходять кабелю на зовнішню антену і випромінюються в напрямку на базову станцію мережі. Вихідна потужність репітера автоматично обмежується, що гарантує мінімальний рівень різних спотворень. При цьому стільниковий телефон працює в режимі мінімальної потужності, необхідної для  нормального,  стійкого зв’язку, а це, в свою чергу, зменшує негативне випромінювання від телефону на його власника.

Зовнішня антена встановлюється на щоглі, на даху або на фасаді будівлі у тому місці, якому забезпечує найвищий рівень сигналу від базової станції мобільного оператора зв’язку.

Попередній вибір місця встановлення бажано здійснювати з використанням спеціальних вимірювальних приладів або як мінімум за допомогою стільникового телефону, підключеного до зовнішньої антени працюючого у «сервісному» режимі. Відстань між зовнішньою і внутрішньою антенами визначається параметрами всіх елементів системи, що встановлюється (антен, репитера, кабелів, розгалужувачів, екрануючими і поглинаючими властивостями конструкцій приміщення) і може становити від 5 до 20 метрів.

Для нормальної роботи підсилювача повинна забезпечуватися електромагнітне екранування між антенами з урахуванням згасання у коаксіальних кабелях кабелях. Рівень екранування повинен бути не менш ніж на 20дБ більше, ніж встановлене посилення ретранслятора. Щоб уникнути будь-якого перевантаження репітера бажано розташовувати внутрішні антени так, щоб абонент не міг наблизитися до антени на відстань менше одного-двох метрів.

Репітер  розрахований  на  постійну,  цілодобову  експлуатацію при температурі навколишнього повітря від -30°С до +55°С, все залежить від моделі та виробника обладнання. Вибираючи місце установки, слід забезпечити хорошу вентиляцію, відсутність електромагнітних полів, надмірної вологості та інших несприятливих факторів, що сприятиме довговічності та надійності пристрою.


Застосування репітера


Як самостійно встановити підсилювач мобільного зв'язку в Україні? Застосування мобільного зв'язку для телефону. Купити підсилювачі сигналу GSM у Запоріжжі, Києві. Доставка по Україні - Дніпро, Харків, Львів, Одеса, Суми, Луцьк


Стільниковий зв’язок та інтернет здавна є невід’ємною частиною, сучасного життя. На сьогоднішній день вже важко, зрештою, уявити, як це – не мати надійного мобільного доступу до потрібної інформації, служб чи людей.

Само собою зрозуміло, тим більше хоча б раз у житті будь-який з нас стикався з ситуацією «поганого покриття< /em>», від цього ніхто не застрахований, хоча кінцеве є користувачі, які застраховані, як вони застосовують репітер, в офісах, заміських будинках, квартирах, у підвалах та напівпідвалах, паркінгах, принаймні вони менш схильні до впливу неякісного мобільного та інтернет зв’язку.

У місцях з поганим сигналом або як їх ще називають “мертвими зонами“, в яких неможливо працювати і не можна користуватися в побуті стільниковим телефоном і інтернетом.

Що ж являє собою репітер?


Репітер стільникового зв’язку — це пристрій, який приймає сигнал від базової станції, збільшує його і ретранслює споживачам за допомогою антени, з метою розширення покриття там, де його “не вистачає”.

Принцип його роботи полягає в наступному: сигнал головного джерела (Вишки мобільного зв’язку) надходить на зовнішню антену, яка по кабелю передає його в репітер і проходячи по кабелю, сигнал згасає. Є таке переконання, що чим довше кабель від антени до пристрою, тим слабший сигнал, це правда, але відчутно це стає, лише за великих довжин кабелю. Треба сказати, що сам сигнал репітер збільшує і по кабелю передає на внутрішню антену, від якої сигнал отримують вже мобільні пристрої.

Саме, у деяких випадках, наприклад, у великих приміщеннях, використовуються відразу кілька антен; при виборі репітерів також враховуються рівень зовнішнього сигналу та спектр частот.

На якість і стійкість зв’язку впливають майже всі причини: відстань  від  джерела сигналу, товсті стіни, рельєф місцевості , напівпідземне або підземне розміщення, забудова місцевості і т.д. . Тому що установка пристрою можлива в будь-якому приміщенні, на вулиці і навіть в машині, це дозволяє забезпечити впевнене покриття бездротового зв’язку як усередині будівель, так і зовні.


Класифікація репітерів, підсилювачів мобільного сигналу


Багато покупців перед тим, як купити репітер, перш за все хочуть розуміти, що купити і цікавляться класифікацією репітерів, підсилювачів. сигналу. Давайте розглянемо всілякі види репітерів та підсилювачів зв’язку.

Що таке ретранслятор простими словами? Що таке репітери (повторювачі) і як їх вибрати? Чим відрізняється підсилювач сигналу від репітера? Читай на сайті Маркетнет. Фото - комплект підсилювач стільникового сигналу, внутрішня та зовнішня антени

Перш за все необхідно зрозуміти, що являє собою репітер. Репітер — це високочастотний пристрій, створений для посилення рівня сигналу, шляхом повторення та посилення вхідної частоти.

Умовно всі репітери для посилення сигналу можна умовно, як би поділити на класи:

  • абонентські
  • смугові
  • канальні
  • оптичні
  • малошумні підсилювачі
  • бустери (лінійні підсилювачі)


Будь-який з цих класів має свої відповідні особливості і використовується для вирішення різних завдань, залежно від умов на певному об’єкті. Часто, при будівництві складних, розгалужених систем одночасно.


Докладний опис типів репітерів


Абонентський репітер стільникового зв’язку  – це посередник між абонентом і провайдером стільникового зв’язку, який перенаправляє сигнал через бар’єри, що утруднюють чи блокують природний прийом. Кількість одночасних сеансів зв’язку обмежується вихідною потужністю пристрою і ємністю базової станції, з якої працює репітер.

Цей клас пристроїв може працювати як у вузькій смузі частот, так і в повній смузі по спектру (broadband). , і навіть відразу у двох діапазонах (dual band) чи трьох (triple band) (широкий діапазон частот 900/1800 / 2000/2500 МГц). Абонентські репітери зв’язку являють собою пристрої невеликої та середньої потужності і забезпечують стабільний зв’язок у будинках з невеликою поверховістю, котеджах та інших невеликих об’єктах.


Полосові репітери посилення сигналу – призначаються, як правило для роботи з величезною кількістю каналів у відведеній смузі   частот   одному   оператору.   Як   правило,   такі   репітери використовуються всередині приміщень (Indoor), так само можуть застосовуватися і для масштабних комерційних рішень IBS (Indoor Broadcast System).


Смужні репітери поділяються на: пристрої з фіксованою робочою смугою частот< /strong> (fixed band), у пристрої з повною смугою частот по спектру (fixed band< /em>), пристрої з незмінною по ширині і змінною смугою частот по спектру (band selective), пристрої зі змінною по ширині, східчасто чи плавно, смуги частот (band adjustable).


Канальні репітери зв’язку – являють собою клас пристроїв, що володіє високою потужністю вихідного сигналу. Ця якість канальних репітерів широко використовується для отримання значного поліпшення якості покриття радіомережі, на відкритих майданчиках (Indoor). Подібні репітери сигналу, мають опцію перенесення частоти, що дозволяють досягти максимальних показників вихідної потужності. Також, слід звернути увагу на те, що канальні GSM репітери, нарешті, є хорошим рішенням дляспечення покриття.


Оптичні GSM репітери – призначені для організації зони покриття, винесеної від точки прийому сигналу на величезне відстань приблизно до 20 км, що досягається за допомогою передачі сигналу від базової вежі операторів по оптичному волокну. Оптичні репітери мають гнучку конфігурацію числа каналів,  комбінацію  діапазонів  частот,  а  таку  високу  вихідну потужність віддалених модулів (Remote unit).

Відмінна особливість оптичних репітерів – це висока продуктивність, основного модуля (Master Unit). Рішення на основі оптичних репітерів найбільш актуальні в умовах, де немає можливості передачі «лінкового» сигналу до «донорного» модулю використовуючи частотні ресурси. У цих випадках через великі відстані до «донорного» модуля використання радіочастотного кабелю стає неефективним, через значний відсоток згасання сигналу.


Малошумливі репітери сигналу GSM – використовуються для поліпшення чутливості радіо або як багато хто виражається “стільникового” або іншого приймаючого пристрою, у напрямку вихідного сигналу (uplink).

 Застосування малошумливих репітерів доцільно в системах стільникового зв’язку працює на частотах понад 1500 МГц. Ці пристрої дозволяють значно поліпшити чутливість радіоприймачів за рахунок зменшення перешкод у посиленому сигналі.

Вибираючи собі репітер стільникового або інтернет зв’язку можете безкоштовно проконсультуватися у нас, наші фахівці підкажуть кращі рішення.


Встановлення репітера - підсилювача мобільного сигналу


Установка репитера своїми руками – не така вже не проста задача. Багато хто управляється з нею без допомоги монтажників (зазвичай, спеціалізованих установників). Перше з чого варто почати, це визначиться з розташуванням всіх елементів системи стільникового зв’язку. До таких елементів відносять:

  • зовнішня антена
  • репітер мобільного та інтернет сигналу
  • внутрішня антена
  • коаксіальний кабель


Зовнішня антена


При виборі місця встановлення зовнішньої антени слід за допомогою мобільного телефону або спеціального пристрою перевірити рівень сигналу і робочий частотний Спектр у зоні установки, а також вибрати місце з максимальним рівнем сигналу, зазвичай це дах будинку або фасад висотної будівлі.

Як би це було не дивно, але зовнішню антену рекомендується встановлювати в такому місці, поблизу якого немає видимих перешкод для проходження сигналу. Нерідко краща продуктивність антени може бути досягнута, якщо закріпити її на спеціальній щоглі або кронштейні і навести її в бік станції оператора, у якого менший рівень сигналу в цьому місці.

І справді, широкосмуговий репітер збільшує всіх операторів на своїх робочих частотах. Тому при установці потрібно враховувати, що максимальна вихідна потужність визначається по оператору з найпотужнішим сигналом. Отже, зовнішню антену встановлено.


Коаксіальний кабель


Монтаж антенних кабелів здійснюється на відстань не менше ніж на 30 см. від інших кабелів. Якщо використовуються 2 кабелі для антени, вони не повинні перетинатися між собою.Також необхідно уникати “прямих кутів” під час прокладання кабелю. Радіус вигину антенного кабелю в середньому дорівнює 10-ти його діаметрам. Наприклад, ваш кабель 50 ом має діаметр 5 мм, тоді його радіус вигину дорівнює 50 мм.


Внутрішня антена


Багато залежить від питань внутрішньої антени, від типу антени, що підключається, так як це буде впливати на її кріплення і підключення. Як правило, антена накручується на сам репітер, АЛЕ НЕ ЗАВЖДИ (залежить від типу роз’єму та типу антени, як говорилося раніше).


Репітер

 

Важливою складовою всього монтажу найчастіше є, у тому числі правильне розміщення репітера. Розташувати репітер і внутрішню антену потрібно в такий спосіб, щоб забезпечити між внутрішньої і до зовнішньої антенами достатню електромагнітну розв’язку. Тобто щоб внутрішня і зовнішня антени коректно працювали, вони не повинні бути в прямій видимості один від одного і їх повинна ділити, як стінка, оскільки їх сигнали не повинні бачити один одного. Є сенс, щоб відразу планувати установку репітера в місцях, де є електроживлення, тобто розетка, якщо ви вирішили розташувати його під стелею, то зверніть увагу на місце розташування клемної коробки з якою потім можна буде вивести розетку.

Закріпити репітер своїми руками можна на стінці за допомогою саморізів або дюбелів. Потім слід підключити високочастотні кабелі від зовнішньої та внутрішніх антен, а також шнур електроживлення до відповідних роз’ємів репітера.

Якщо ви все зробили по інструкції, але ця система чомусь не працює, можна звернутися до нас. за консультацією та наші фахівці допоможуть з’ясувати причину. Бажаємо успіхів!


Налаштування репітера - підсилювача мобільного сигналу


Налаштування репітера для посилення мобільного сигналу – не завжди дуже проста задача, хоча і вимагає деяких знань та розуміння суті процесу. У цьому випадку ви звернетеся або в техпідтримку компанії-виробника репітера, або до монтажників репітерів мобільного зв’язку.


Підключення та Налаштування підсилювача GSM сигналу для дому. Купити підсилювач сигналу мобільного зв'язку, репітер Київстар, Водафон, Лайфселл. Широкий асортимент підсилювачів сигналу, репітерів для покращення якості прийому сигналу в інтернет-магазині Маркетнет

Для економії часу та коштів користувач намагається сам налаштувати репітер, але не завжди це виходить, так як належної інструкції з встановлення репітера не знайшов. Тоді можуть і швидше за все наблудити перешкоди або перебої викликів у місцевості, де встановлено репітер.

У цій публікації розглянемо загальний алгоритм налаштування, загальні принципи на які слід орієнтуватися при налаштуванні високочастотного обладнання.

Включаємо репітер в мережу (за умови, що репітер підключений до внутрішньої та зовнішньої антен) і далі потрібно визначитись з типом репітера , і переходимо до можливих налаштувань.


Репітер без дисплея. Репітер, який не має дисплея, буде обладнаний світлодіодами, в них як правило буде не менше двох. Перший – це харчування (Power) та другий аварія (Alarm). Залежно від ситуації, індикатор Alarm може блимати або змінити також колір. Це є першою ознакою, неправильним регулюванням репітера. У штатному режимі світлодіод повинен бути зеленим або хоча б не горіти червоним. Щоб позбутися проблеми, вам потрібно знайти, правильні рівні посилення стільникового сигналу.

На прикладі репитера PicoCell серії SXB (де теж відсутня екран), Ви побачите перемикачі атенюатора. У цьому випадку, вони діляться на перемикачі DOWNLINK і UPLINK.

Перемикачі з боку DOWNLINK повинні саме збігатися з перемикачами UPLINK, тобто. бути дзеркально встановлені. Якщо осторонь DL включена атенуація 2 dB, осторонь UL повинна бути, включена аттенюация на 2 dB. Саме цим досягається “рівновагу” вхідного і вихідного сигналу. При відсутності цієї рівноваги у Вас буде горіти індикатор Alarm.


Репітер з дисплеєм. Це зазвичай більш дорогі і сучасні репітери, як правило, поставляються з LCD-екраном, на якому відображена інформація про посилення в режимі “online”.

Тут “Alarm” може виводитися різними методами: повідомленням на екрані, індикатором або просто світлодіодом. Зазвичай, якщо репітер працює неправильно, перше, що можна порадити – знизити потужність підсилювача. І найімовірніше, це можна зробити в візуальному меню репітера “Налаштування” або “Посилення”.

Перемикачів атенюаторів-перемикачів, там, нарешті, будуть числа (теж у dB). Принцип той самий – змінюючи числа в UL, не забудьте змінити і DL. Буває трапляються більш старі версії репітерів, які обладнані екраном. Смисл налаштувань подібний репітерів, такий же, як описано вище. За допомогою меню, необхідно встановити посилення UL і DL. Увімкніть живлення ретранслятора. У меню НАЛАШТУВАННЯ/ХАРЧУВАННЯ, перевірте, що обидва канали ретранслятора повинні бути включені.

У меню НАЛАШТУВАННЯ /ПОСИЛЕННЯ встановіть посилення в каналі DN «станція – телефон», достатнє для виходу ретранслятора на найвищу, як Більшість нас постійно говорить, вихідну потужність, але нижче спрацьовування системи автоматичного регулювання потужності (АРМ), у своїй з’являється значок А, оскільки у цьому режимі посилення у каналі «станція – телефон» автоматично зменшується. Допускається короткочасне спрацьовування АРМ характерне мінливому трафіку базових станцій стільникових систем. Якщо рівня сигналу від базової станції недостатньо при найвищому посиленні, то слід коригувати напрямок зовнішньої антени по максимуму сигналів базової станцій відповідного оператора зв’язку. /span>

Встановіть посилення в каналі UP «телефон – станція», близьке до значення, встановленого в каналі “станція – телефон”. У GSM системі допускається розбаланс поселення в каналах не більше 6 дБ, саме з цієї причини не рекомендується доводити посилення в каналі «станція – телефон» до спрацьовування АРМ, т.к. у цьому випадку стає незрозумілим значення посилення.


Переконайтесь у відсутності самозбудження ретранслятора. Ознакою самозбудження є наявність постійного рівня вихідний потужності в каналі «телефон-станція» за відсутності працюючих телефонів абонентів. Якщо згідно з вимірами або розрахунками відомо, що рівня сигналів від базової станції недостатньо для,Того, щоб ретранслятор «вийшов на повну потужність», а індикатор ретранслятора показує повну шкалу, і при цьому з’являється значок – Р , то це однозначно свідчить про самозбудження.

Комфортно скористатися наступним способом: при збільшенні посилення на 1 дБ рівень вихідної потужності також повинен збільшитися на 1 дБм, якщо відбувається стрибок потужності на 2 дБм і більше, то це означає настання самозбудження. Для стійкої роботи ретранслятора рекомендується встановити посилення на 2-4 дБ нижче того значення, при якому відбувається «стрибок» потужності.

Змінити орієнтацію та взаємне розміщення антен. При правильній установці антен і коефіцієнтів посилення не повинен постійно світитися значок Р.

Перевірте роботу ретранслятора, використовуючи мобільний в інженерному режимі. При необхідності проведіть остаточну орієнтацію і установку антен для забезпечення кращих умов зв’язку.



2023-06-29 12:49:07
0
243

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!