Зателефонувати Особистий кабінет товар(ів)
Інтернет-магазин Marketnet

Налаштування 3G/4G LTE Wi-Fi роутера Novatel 7730L

  • Налаштування 3G/4G LTE Wi-Fi роутера Novatel 7730L


(на разі можуть бути в продажу українофіковані, але всі елементи меню та керування відповідають нижчеописаним)


1. Дисплей роутера, роз’єми та елементи керування.



2. Індикатори та іконки


3. Перед початком використання

Роутер Novatel 7730L підтримує роботу у трьох стандартах стільникового зв'язку – CDMA EVDO Rev.A/Rev.B, GSM/UMTS/WCDMA та 4G LTE. У стандарті CDMA в Україні працює оператор Інтертелеком (тільки в Одесі та області, тому практичного інтересу цей стандарт не представляє), у стандарті GSM/UMTS/WCDMA/LTE надають послуги оператори Vodafone, Київстар, Lifecell (але LTE (4G) в Україні роутер підтримує тільки на частоті 1800/2600 МГц). Купити 4G LTE Wi-Fi роутер Novatel Jetpack MiFi 7730L на Marketnet.

Важливо! Для того, щоб роутер функціонував – у слот для SIM-картки обов'язково має бути вставлена SIM-карта GSM оператора (в Україні – Київстар, Lifecell, Vodafone, за кордоном – СІМ-карта, що підходить за частотами оператора (GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/DC-HSPA+ 850/900/1900/2100 MHz, LTE 700/800/1700/1800/2600 MHz).

Без вставленої SIM-карти роутер не працюватиме і передача даних буде не доступна!

Для того, щоб вставити SIM-карту в картоприймач, відкрийте захисну заглушку наверхньому торці роутера. 




Потім введіть картку в SIM-слот до характерного клацання, після чого закрийте захисну заглушку. 


Щоб вийняти карту, проробіть ту ж процедуру у зворотному порядку).

Для того, щоб вийняти акумуятор навпроти USB 2.0 роз’єму знайдіть виїмку та підчепіть нігтем (або пласким предметом) задню кришку роутера та потягніть її в напрямку від пристрою. Після чого вставте ніготь або плаский предмет у виїмку для виймання акумулятора та потягніть його вгору. 

  

Для того, щоб вставити акумулятор проробіть описану процедуру у зворотному порядку. Вставте акумулятор контактним майданчиком у бік золотистих контактів роутера і притисніть його пальцем до характерного клацання.



Після чого закрийте кришку та притисніть до характерного замикання замків кришки.  

  

Пристрій готовий до роботи.

4. Увімкнення та вимкнення


Увімкнення

Щоб увімкнути пристрій, натисніть і утримуйте 2-3 секунди кнопку живлення (на верхній грані корпусу) доки на з’явиться зображення екрані. Під час увімкнення на екрані також може відображаться заставка оператора Verizon, після чого доступний головний екран. Завантаження всіх функцій займає приблизно 15-20 секунд.



Вимкнення

Щоб вимкнути працюючий пристрій, натисніть і утримуйте кнопку живлення близько 3х секунд, з’явиться заставка, після чого роутер вимкнеться.
Коротке натискання кнопки живлення при вимкненому екрані активує його, при увімкненому деактивує дисплей, але роутер при цьому продовжує працювати.


5. Меню роутера


За допомогою меню на сенсорному екрані можна керувати основними функціями пристрою.

WiFi 

У цьому розділі користувачеві надається інформація про назву WiFi мережі роутера та паролі доступу, а також налаштування.
Щоб отримати доступ до цієї інформації на домашньому екрані, натисніть на кнопку Wi-Fi. Ви перейдете на сторінку із зазначенням параметрів мережі: Wi-Fi Name/Password – тут назва бездротової мережі, Password – пароль доступу до неї. При пролистуванні екрану відобразиться сторінка, де вказана назва Гостьової WiFi мережі та пароль доступу до неї (її потрібно додатково увімкнути), на наступному екрані буде запропоновано змінити ім’я та пароль WiFi мереж через адмін-сторінку налаштувань роутера в браузері.

Для доступу до налаштуваннь роутера через екран треба натиснути на кнопку Menu, а потім на WiFi – отримуємо доступ до його налаштувань. 



Menu (Параметри)

У цьому розділі ми покажемо, якими функціями можна керувати на сенсорному екрані пристрою.
Wi-Fi

➊ На головному екрані виберіть Меню > Wi-Fi.
➋ ВиберітьWi-Fi, щоб відобразити параметри Wi-Fi.

У цьому розділі доступне увімкнення або вимкнення бездротової мережі або перемикання WiFi модуля роутера для роботи в частотах 2,4 ГГц або 5 ГГц.
За замовчуванням WiFi модуль увімкнено. Щоб вимкнути, виберіть Wi-Fi, переведіть на Off. Щоб увімкнути WiFi модуль – виконайте ту саму процедуру та переведіть на On.

Щоб переключити режими бездротової мережі, виберіть Wi-Fi і перейдіть до меню Band. Після натискання кнопки Change система запитає, чи дійсно ви хочете переключитися на частоту 5 ГГц. Щоб підтвердити, натисніть кнопку Yes. Для перемикання в діапазон 2,4 ГГц необхідно знову зробити ту ж процедуру у зворотному порядку. 



WPS – Wi-Fi Protected Setup – це спеціальна технологія, яка значно спрощує процес налаштування бездротової мережі WiFi та дозволяє просто, швидко та безпечно підключати пристрої. Налаштування бездротової мережі WiFi з використанням функції WPS займає мінімальний час. Для підключення пристрою достатньо лише натиснути однойменну кнопку і дочекатися коли бездротові пристрої зв'яжуться один з одним. Використовується переважно на пристроях, де ввести пароль складно чи неможливо (телевізори, ігрові приставки, домашні кінотеатри тощо).

Щоб увімкнути функцію WPS та сполучити роутер з іншим пристроєм, перейдіть на пункт меню WPS-тип WiFI мережі до якої буде відбуватиметься підключення та виберіть Use WPS Button. Після цього протягом 2 хвилин вам потрібно натиснути на таку ж кнопку WPS на пристрої, що сполучається. Після натискання через короткий час пристрої будуть автоматично підключені між собою.

Важливо! При використанні бездротового модуля на частоті 5ГГц, ваші пристрої, що сполучаються з роутером (смартфони, планшети, ноутбуки тощо) повинні мати підтримку діапазону 5ГГц!

Connected devices

У цьому пункті меню відображаються підключені до роутера пристрої із зазначенням типу підключеного пристрою, його IP та MAC адрес. При необхідності можливо блокувати якісь із них, щоб ті не мали доступу до Wi-Fi мережі роутера. Щоб переглянутикількість підключених пристроїв треба на головному екрані натиснути на відповідну піктограму. Або через Menu-Wi-Fi.

Primary Network - девайси, підключені до роутера через основну мережу WiFi,

Guest Network - девайси, підключені до роутера через гостьову мережу WiFi,

USB Tethered - пристрої, підключені по USB-кабелю,

Blocked Devices - заблоковані пристрої, яким доступ до роутера заборонено,

У розділах Primary Network та Guest Network відображаються дані кожного підключеного до роутера девайса - його тип, IP-адресу, а також MAC-адресу. При необхідності є можливість заблокувати якомусь із підключених гаджетів доступ до мережі роутера.

У розділі Blocked Devices доступний список заблокованих пристроїв, де при необхідності можна розблокувати цей доступ. 

Використання даних

Щоб переглянути приблизне використання даних у меню, на головному екрані торкніться Меню > Використання даних. 



 
Налаштування

Ви можете змінити різні налаштування роутера або скинути його до початкових заводських налаштувань.
На головному екрані торкнітьсяМеню > Налаштування, а потім виберіть один із наведених нижче пунктів, щоб переглянути налаштування цього параметра:

  • Режим "у літаку
  • Режим скритності
  • Звукові сповіщення
  • Час очікування екрана
  • Мережеві налаштування
  • Режим сну
  • Заводські налаштування
  • Розширені налаштування


Універсальна зарядка

 Щоб зарядити телефон або інший пристрій за допомогою Jetpack:

➊ Увімкніть Jetpack, натиснувши й утримуючи кнопку живлення, доки не засвітиться дисплей і не з’явиться головний екран.

➋ Натисніть «Меню», щоб відобразити список опцій меню.

➌ Виберіть Universal Charging, щоб відобразити доступний залишок заряду акумулятора.

➍ Торкніться «Універсальна зарядка», щоб відобразити анімацію, яка показує, як підключити та зарядити телефон або інший пристрій за допомогою порту універсальної зарядки.



Software Update

Розділ меню Software Update призначений для оновлення вбудованого програмного забезпечення роутера (прошивки). Ця функція коректно працює у мережі оператора Verizon. За замовчуванням автоматичне оновлення вимкнено та не функціонує! 



Увага! Attention! Achtung!

Настійно не рекомендуємо робити оновлення прошивки пристрою, т.к. це може призвести до втрати його працездатності у мережах українських операторів. Якщо ж ви все ж таки вирішите зробити оновлення - пам'ятайте, що все що ви робите - ви робите на свій страх і ризик і під свою власну відповідальність! Після оновлення при виході з ладу роутер знімається з гарантійного обслуговування та відновлення працездатності може бути здійснено лише за додаткову плату.


About Jetpack

Інформаційний розділ У ньому відображається інформація про пристрій - модель, версія прошивки, мобільний номер, IMEI, рівень заряду батареї, рівень сигналу, статус підключення до Інтернету і т.д.

➊  На головному екрані торкніться Menu, а потім виберіть About Device для відображення номера моделі, версії програмного забезпечення, конфігурації бездротового зв’язку.

➋  Проведіть пальцем угору або вниз, щоб переглянути IMEI, рівень заряду батареї, стан Інтернету, технологію, мережу, силу сигналу, SNR та статус роумінгу.



Help

Щоб відобразити параметри:

➊ На головному екрані натисніть Довідка, щоб відкрити параметри екрана Довідка. Параметри довідки включають веб-сайт адміністратора Jetpack, гостьовий Wi-Fi, захищене налаштування Wi-Fi (WPS), підручник, розблокування SIM-карти, універсальне заряджання, спільний доступ до MiFi та GPS.

➋ Проведіть пальцем угору/вниз, щоб виділити потрібний параметр довідки, а потім натисніть, щоб відобразити вибір параметрів та інформацію.

➌ Торкніться , щоб повернутися до екрана меню, або піктограми   «Домашня сторінка», щоб повернутися до головного екрану. 



WEB-інтрефейс роутера


Сторінка входу – це перша сторінка, яку ви бачите після підключення та перед входом. Після входу ви зможете отримати доступ до додаткової інформації. 



Увійдіть на веб-сайт адміністратора Jetpack.



Введіть пароль адміністратора Jetpack -пароль за замовчуванням можна знайти на Jetpack, вибравши «Довідка» > «Веб-сайт адміністратора Jetpack» (якщо ви не змінювали пароль на WiFi, то він співпадає з адмін-паролем) у полі «Вхід» у верхньому правому куті вікна. Натисніть Sign In. 

Jetpack Settings

Сторінка налаштувань Jetpack дозволяє вносити зміни в пароль адміністратора та налаштування; отримати інформацію про оновлення програмного забезпечення; резервне копіювання та відновлення файлів у вашому Jetpack; і встановіть параметри GPS. Сторінка налаштувань Jetpack містить такі розділи:



  • Wi-Fi
  • Jetpack
  • Advanced 


Wi-Fi

У розділі Wi-Fi можна ввімкнути пристрої Wi-Fi для підключення до основної та гостьової мереж Wi-Fi Jetpack, змінити загальні параметри Wi-Fi, включаючи ім’я/пароль Wi-Fi, вибрати тип безпеки та щоб увімкнути/вимкнути параметри Wi-Fi для кожної мережі. Ви також можете отримати доступ до додаткових налаштувань Wi-Fi і налаштувати їх.

Розділ Wi-Fi включає наступні підрозділи:

  • General — дозволяє вибрати налаштування, які застосовуються до всіх мереж, що використовуються та змінювати їх.
  • Primary Network — дозволяє змінювати ім’я та пароль головної мережі Wi-Fi
  • Guest Network — дозволяє змінювати ім’я та пароль гостьової мережі Wi-Fi 



Advanced

У розділі «Advanced» можна змінити додаткові параметри Jetpack. Сторінка «Advanced» містить параметри мереж, DNS, SIM-карти, брандмауера, фільтра MAC-адрес і локальної мережі, а також параметри для налаштування програм фільтрації портів і переадресації.

ВАЖЛИВО! Зміна додаткових налаштувань Jetpack може негативно вплинути на стабільність, продуктивність і безпеку Jetpack.

Налаштування Jetpack - попередження про додаткові налаштування

Натисніть «Продовжити» на сторінці «Додатково», щоб отримати доступ до додаткових параметрів сторінки. 




Розлянемо тільки найважнішу частину налаштуваннь WEB-інтерфейсу – налаштуваня мережі. У розділі Jetpack Settings-Advanced-Networks ми можемо вибрати 3 пункти, що строго орієнтують на певну технологію - це Global (це свого роду гібридний режим, коли роутер самостійно обирає у якій мережі він буде працювати), LTE/CDMA та LTE/GSM/UMTS. При цьому, в першому випадку, ми не можемо точно знати, до якої мережі все-таки підключиться роутер. Тим більше практично на всій території України використовується тільки мережа GSM, тому інші варінти окрім LTE/GSM/UMTS ми розглядати не будемо. 

Якщо буде хороша мережа 4G, то 7730L підключиться до неї, якщо LTE покриття не буде.



Інтернет піде каналами 3G і так далі низхідною. 

Проте все може ускладнитися у випадку, якщо мережа нестабільна. Наприклад, перебуваючи в поганому покритті 4G і за наявності 3G покриття, роутер може почати збиватися, перепідключаючись то до однієї, то до іншої технології, і це швидше за все позначиться на поганій якості передачі даних. Тому в таких умовах прийому бажано придбати зовнішню антену для стійкого сигналу та визначитися до якої мережі здійснюватиметься підключення та вибрати саме її. 

Тепер щодо налаштувань APN (Access Point Name), без якої раніше майже неможливо було підключити Інтернет мобільного оператора, а зараз ці дані, як правило, підтягуються з SIM карти. Однак це не завжди відбувається. У таких випадках підключення до Інтернету не відбудеться, доки не буде прописано пункт APN. 



Для зміни даних точки доступу знаходимо у тому розділі (Networks), де ми змінюємо тип мережі, трохи нижче 2 строки APN – Verizon 4G LTE APN та Non-Verizon APN: 

За замовчуванням стоїть у першій строчці APN оператора Verizon - VZWINTERNET, а друга строка строка пуста.

Перша строка нас не цікавить, тому що мережа Verizon не працює в Україні.

Тепер потрібно прописати необхідну точку доступу для вашого оператора у строку Non-Verizon APN.

Для операторів Vodafone і Lifecell необхідно прописувати слово internet. Для оператора Київстар оптимальна точка доступу – www.kyivstar.net. Після чого нажати Save Changes і чекати на з'єднання з мережею.


2023-06-09 13:34:34
0
150

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!