Зателефонувати Особистий кабінет товар(ів)
Інтернет-магазин Marketnet

Налаштування 3G/4G роутера Novatel (Inseego) 8000L/8800L

  • Налаштування 3G/4G роутера Novatel (Inseego) 8000L/8800L

(наразі можуть бути в продажу українофіковані, але всі елементи меню та керування відповідають нижчеописаним)


1. Зовнішній вигляд та елементи керування


Роутер Novatel 8000L/8800L має кольоровий дисплей та кнопки навігації. У верхньому торці – кнопка Вмикання/Вимикання, на нижньому торці – роз'єм USB-Type C для заряджання та підключення до комп'ютера та для заряджання сторонніх пристроїв, та 2 роз'єми (TS-9) під заглушками для підключення зовнішньої антени типу MIMO. Купити 4G LTE Wi-Fi роутер Novatel MiFi 8000L на Marketnet.

Передня панель та елементи керування Novatel 8000L/8800L

Кнопка живлення – тривале натискання вмикає або вимикає пристрій, коротке натискання активує або вимикає дисплей (або виводить роутер зі сплячого режиму).
Домашній сенсорний екран – відображається Статус бар, шкала витрати трафіку, статус батареї та WiFi доступ до головного меню.
Антенний роз'єм 1 – служить для підключення зовнішньої підсилювальної антени (тип роз’єму TS-9).
USB порт Type C – використовується для заряджання роутера, підключення до комп'ютерів або ноутбуків по кабелю або для заряджання різних електронних гаджетів (телефонів, смартфонів, планшетів тощо)
Антенний роз'єм 2 – служить для підключення зовнішньої підсилювальної антени (тип роз’єму TS-9).

Під кришкою Novatel 8000L/8800L


Кнопка скидання налаштувань – для скидання налаштувань до заводських натиснути тонким предметом (наприклад, скріпкою) на маленьку кнопку і утримувати протягом 6-7 секунд.
Батарейний відсік
Поглиблення для виймання батареї — вставте сюди ніготь і підчепіть батарею, щоб вийняти з роутера.


2. Індикатори та іконки


3. Перед початком використання

Роутер Novatel 8000L/8800L підтримує роботу у трьох стандартах стільникового зв'язку – CDMA EVDO Rev.A/Rev.B, GSM/UMTS/WCDMA та 4G LTE. У стандарті CDMA в Україні працює оператор Інтертелеком (тільки в Одесі та області, тому практичного інтересу цей стандарт не представляє), у стандарті GSM/UMTS/WCDMA/LTE надають послуги оператори Vodafone, Київстар, Lifecell (але LTE (4G) в Україні роутер підтримує тільки на частоті 1800/2600 МГц).

Важливо! Для того, щоб роутер функціонував – у слот для SIM-карти обов'язково має бути вставлена SIM-карта GSM оператора (в Україні – Київстар, Lifecell, Vodafone, за кордоном – СІМ-карта, що підходить за частотами оператора (GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 1900/2100 MHz, LTE 700/800/850/1700/1800/1900/2600 MHz).

Без вставленої SIM-карти роутер не працюватиме і передача даних буде не доступна!

Для того, щоб вставити SIM-карту в картоприймач, відкрийте роутер і вийміть батарею.


 


Потім введіть картку в картоприймач до характерного клацання, після чого закрийте захисну заглушку. 


 


Потім вставте батарею та закрийте кришку роутера (як показано на малюнках).



Пристрій готовий до роботи.

  

4. Увімкнення та вимкнення

Увімкнення

Щоб увімкнути пристрій, натисніть і утримуйте 2-3 секунди кнопку живлення (на верхній грані корпусу) доки на з’явиться зображення екрані. Під час увімкнення на екрані також може відображаться заставка оператора Verizon, після чого доступний головний екран. Завантаження всіх функцій займає приблизно 15-20 секунд.


Вимкнення

Щоб вимкнути працюючий пристрій, натисніть і утримуйте кнопку живлення близько 3х секунд

Коротке натискання кнопки живлення при вимкненому екрані активує його, при увімкненому деактивує дисплей, але роутер при цьому продовжує працювати.


5. Меню роутера

За допомогою меню на сенсорному екрані можна керувати основними функціями пристрою.


WiFi Name/Password

У цьому розділі користувачеві надається інформація про назву WiFi мережі роутера та паролі доступу.

Щоб отримати доступ до цієї інформації на домашньому екрані, натисніть на кнопку Wi-Fi Name/Password. Ви перейдете на сторінку із зазначенням параметрів мережі: Wi-Fi Name - назва бездротової мережі, Password – пароль доступу до неї. При пролистуванні екрану відобразиться сторінка, де вказана назва Гостьової WiFi мережі та пароль доступу до неї (її потрібно додатково увімкнути), на наступному екрані буде запропоновано змінити ім’я та пароль WiFi мереж через адмін-сторінку налаштувань роутера в браузері.

Для доступу до налаштуваннь роутера через екран треба натиснути на кнопку Menu, а потім на WiFi – отримуємо доступ до його налаштувань.


Menu (Параметри)

У цьому розділі ми покажемо, якими функціями можна керувати на сенсорному екрані пристрою.

Wi-Fi

➊ На головному екрані виберітьМеню > Wi-Fi.

➋ ВиберітьWi-Fi, щоб відобразити параметри Wi-Fi.

У цьому розділі доступне увімкнення або вимкнення бездротової мережі або перемикання WiFi модуля роутера для роботи в частотах 2,4 ГГц або 5 ГГц.

За замовчуванням WiFi модуль увімкнено. Щоб вимкнути, виберіть Wi-Fi, переведіть на Off. Щоб увімкнути WiFi модуль – виконайте ту саму процедуру та переведіть на On.

Щоб переключити режими бездротової мережі, виберіть Wi-Fi і перейдіть до меню Band. Після натискання кнопки Change система запитає, чи дійсно ви хочете переключитися на частоту 5 ГГц. Щоб підтвердити, натисніть кнопку Yes. Для перемикання в діапазон 2,4 ГГц необхідно знову зробити ту ж процедуру у зворотному порядку.



WPS – Wi-Fi Protected Setup – це спеціальна технологія, яка значно спрощує процес налаштування бездротової мережі WiFi та дозволяє просто, швидко та безпечно підключати пристрої. Налаштування бездротової мережі WiFi з використанням функції WPS займає мінімальний час. Для підключення пристрою достатньо лише натиснути однойменну кнопку і дочекатися коли бездротові пристрої зв'яжуться один з одним. Використовується переважно на пристроях, де ввести пароль складно чи неможливо (телевізори, ігрові приставки, домашні кінотеатри тощо).

Щоб увімкнути функцію WPS та сполучити роутер з іншим пристроєм, перейдіть на пункт меню WPS-тип WiFI мережі до якої буде відбуватиметься підключення та виберіть Use WPS Button. Після цього протягом 2 хвилин вам потрібно натиснути на таку ж кнопку WPS на пристрої, що сполучається. Після натискання через короткий час пристрої будуть автоматично підключені між собою.

Важливо! При використанні бездротового модуля на частоті 5ГГц, ваші пристрої, що сполучаються з роутером (смартфони, планшети, ноутбуки тощо) повинні мати підтримку діапазону 5ГГц!


Connected devices

У цьому пункті меню відображаються підключені до роутера пристрої із зазначенням типу підключеного пристрою, його IP та MAC адрес. При необхідності можливо блокувати якісь із них, щоб ті не мали доступу до Wi-Fi мережі роутера. Щоб переглянутикількість підключених пристроїв треба на головному екрані натиснути на відповідну піктограму. Або через Menu-Wi-Fi.


Primary Network - девайси, підключені до роутера через основну мережу WiFi,


Guest Network - девайси, підключені до роутера через гостьову мережу WiFi,

USB - пристрої, підключені по USB-кабелю,

Blocked Devices - заблоковані пристрої, яким доступ до роутера заборонено,


У розділах Primary Network та Guest Network відображаються дані кожного підключеного до роутера девайса - його тип, IP-адресу, а також MAC-адресу. При необхідності є можливість заблокувати якомусь із підключених гаджетів доступ до мережі роутера.

У розділі Blocked Devices доступний список заблокованих пристроїв, де при необхідності можна розблокувати цей доступ. 

Використання даних

Щоб переглянути приблизне використання даних у меню, на головному екрані торкнітьсяМеню > Використання даних. 


Налаштування

Ви можете змінити різні налаштування роутера або скинути його до початкових заводських налаштувань.

На головному екрані торкнітьсяМеню > Налаштування, а потім виберіть один із наведених нижче пунктів, щоб переглянути налаштування цього параметра:

  • Режим "у літаку
  • Режим скритності
  • Звукові сповіщення
  • Мови
  • Час очікування екрана
  • Мережеві налаштування
  • Режим сну
  • Заводські налаштування
  • Розширені налаштування


Універсальна зарядка

Щоб переглянути стан зарядки акумулятора та універсальну інформацію про зарядку, торкніться на головному екрані Меню > Універсальна зарядка. На дисплеї відобразиться анімація, яка продемонструє, як підключити та заряджати телефон або інший пристрій за допомогою Універсального порту заряджання.




Software Update

Розділ меню Software Update призначений для оновлення вбудованого програмного забезпечення роутера (прошивки). Ця функція коректно працює у мережі оператора Verizon. За замовчуванням автоматичне оновлення вимкнено та не функціонує!


Увага! Attention! Achtung!

Настійно не рекомендуємо робити оновлення прошивки пристрою, т.к. це може призвести до втрати його працездатності у мережах українських операторів. Якщо ж ви все ж таки вирішите зробити оновлення - пам'ятайте, що все що ви робите - ви робите на свій страх і ризик і під свою власну відповідальність! Після оновлення при виході з ладу роутер знімається з гарантійного обслуговування та відновлення працездатності може бути здійснено лише за додаткову плату.

About Jetpack

Інформаційний розділ У ньому відображається інформація про пристрій - модель, версія прошивки, мобільний номер, IMEI, рівень заряду батареї, рівень сигналу, статус підключення до Інтернету і т.д.

➊ На головному екрані торкніться Menu, а потім виберіть About Device для відображення номера моделі, версії програмного забезпечення, конфігурації бездротового зв’язку.
➋ Проведіть пальцем угору або вниз, щоб переглянути IMEI, рівень заряду батареї, стан Інтернету, технологію, мережу, силу сигналу, SNR та статус роумінгу.




Help

Розділ допомоги. У ньому можна знайти підказки щодо входу до веб-інтерфейсу налаштувань роутера, розширених налаштувань, функції WPS, розблокування SIM-картки, якщо на ній встановлено PIN-код та інші поради. Інформація надається англійською або українською мовою. Щоб вибрати потрібний пункт меню, натисніть на головному екрані Menu-Help. Щоб вийти з меню, натисніть зображення “Home” у правому верхньому куті. 






В цілому це і все, що може знадобитися при налаштуваннях роутера через дисплей. Тепер – як можна налаштовувати Novatel 8000L/8800L через Web-інтерфейс, зайшовши на нього зі смартфона.

Для простоти в браузері вбиваємо звичну для цього адресу: 192.168.1.1 або (що можливо комусь легше запам'ятати) http://my.jetpack, при цьому потрапляємо на головну сторінку. Для внесення змін необхідно зайти в роутер з правами адміністратора. Для цього натискаємо праворуч вгорі меню, на якому робимо вибір пункту Sign In. За замовчуванням пароль адміністратора такий самий, як і на WiFi. 




Почнемо з налаштувань мережі. У розділі Jetpack Settings-Advanced-Networks ми можемо вибрати 2 пункти, що строго орієнтують на певну технологію - це CDMA only і LTE only, а також свого роду гібридний режим, позначений, як LTE/UMTS/GSM. При цьому, в останньому випадку, ми не можемо точно знати, до якої мережі все-таки підключиться роутер. У нормальних умовах сигналу нам це буде все одно. Якщо буде хороша мережа 4G, то 8000L/8800L підключиться до неї, якщо LTE покриття не буде, Інтернет піде каналами 3G і так далі низхідною.


Проте все може ускладнитися у випадку, якщо мережа нестабільна. Наприклад, перебуваючи в поганому покритті 4G і за наявності 3G покриття, роутер може почати збиватися, перепідключаючись то до однієї, то до іншої технології, і це швидше за все позначиться на поганій якості передачі даних. Тому в таких умовах прийому бажано придбати зовнішню антену для стійкого сигналу та визначитися до якої мережі здійснюватиметься підключення та вибрати її вже через веб-інтерфейс.

Тут ми вже бачимо, що крім пункту Prefered network technology є ще один – LTE/UMTS/GSM mode (за умовчанням стоїть у статусі Automatic – автовибір режиму підключення), але у деяких версіях прошивки є тільки один режим роботи – LTE/UMTS. Тиснемо на нього і перед нами з'являється віконце вибору режиму підключення - тільки GSM, тільки HSPA або тільки те ж LTE.
Тепер щодо налаштувань APN (Access Point Name), без якої раніше майже неможливо було підключити Інтернет мобільного оператора, а зараз ці дані, як правило, підтягуються з SIM карти. Однак це не завжди відбувається. У таких випадках підключення до Інтернету не відбудеться, доки не буде прописано пункт APN.
Для зміни даних точки доступу знаходимо у тому розділі (Networks), де ми змінюємо тип мережі, трохи нижче строку APN: 

За замовчуванням зазвичай стоїть APN оператора Verizon, але частіше ця строка пуста. Тепер потрібно прописати необхідну точку доступу для вашого оператора.
Для операторів Vodafone і Lifecell необхідно прописувати слово internet. Для оператора Київстар оптимальна точка доступу – www.kyivstar.net. Після чого нажати Save Changes і чекати на з'єднання з мережею.


2023-06-09 14:44:11
0
179

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!