Підсилювач мобільного зв'язку (підсилювач стільникового сигналу або репітер) – це пристрій, який використовується для покращення якості стільникового зв'язку всередині будівель або в місцях з поганим прийомом сигналу. Репітер функціонує за рахунок посилення слабкого сигналу стільникового зв'язку, який він отримує з антени, і повторює його всередині приміщення, забезпечуючи сильніший та стабільніший сигнал для інтернет-обладнання та, відповідно, для мобільних телефонів.
Репітер-підсилювач працює з мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, модемами та іншими пристроями, які використовують мобільну мережу GSM (або аналогічну технологію, таку як 3G або 4G/LTE). Це означає, що будь-який пристрій, який може працювати з мобільними мережами, зможе скористатися перевагами покращеного зв'язку, який надає репітер-підсилювач.
Застосування підсилювача мобільного зв'язку дозволяє вирішити такі проблеми: слабкий зв'язок у віддаленій місцевості від базових станцій оператора; блокування сигналу через товсте перекриття стін; низька якість зв'язку при наявності перешкод для проходження сигналу.
Принцип роботи GSM репітеру
Коли зовнішня антена отримує слабкий сигнал GSM від мобільної вежі, вона передає його підсилювач. Підсилювач покращує цей сигнал і передає його на внутрішню антену, яка поширює посилений сигнал усередині приміщення, де його можна використовувати для забезпечення стабільного зв'язку на мобільних пристроях.
- Зовнішня антена. Встановлюється на даху будівлі або зовнішньої стіни, щоб отримувати слабкий сигнал GSM від найближчих мобільних вишок.
- Підсилювач (підсилювач сигналу). Сигнал, отриманий зовнішньою антеною, подається на підсилювач, який підсилює його подальшої передачі.
- Внутрішня антена. Встановлена всередині будівлі чи приміщення, внутрішня антена передає посилений сигнал усередині приміщення.
- Кабель. Використовується для з'єднання зовнішньої антени з підсилювачем та підсилювача з внутрішньою антеною.
Цей процес дозволяє підсилити сигнал GSM всередині будівлі або приміщення, де він може бути ослаблений або обмежений через такі фактори, як віддаленість від мобільної вежі, будівельні матеріали будівлі або інші перешкоди.
Схема підключення репітеру
Як можна підсилити мобільний сигнал?
Один з найбільш поширених методів - встановити пристрій підсилення, відомий також як репітер або повторювач мобільного сигналу. Цей пристрій складається із зовнішньої приймальної антени, самого репітера, що розповсюджує антени, джерел живлення та кабелів.
Установка підсилювача сигналу мобільного зв'язку (репітера) значно покращує прийом сигналу всередині будівлі або в місцях із поганим покриттям. Репітери працюють за рахунок посилення сигналу від мобільної вежі та повтору його всередині приміщення.
Як збільшити силу сигналу стільникового зв'язку?
Є два основних варіанти для підсилення сигналу мобільного зв'язку. Перший – це перевірка роботи оператора зв'язку в умовах вашої місцевості та виключення проблем із покриттям. Другий – встановлення надійної системи для покращення сигналу у вигляді репітера з антенами або готового комплекту з 4G репітером, у якому вже включено всі аксесуари.
Як підсилити сигнал стільникового зв'язку в домашніх умовах?
Одним із найпростіших способів – підключити USB подовжувач та помістити модем у віконному отворі. Стіни із залізобетону сприяють екранізації сигналу, і таке просте рішення може значно покращити його прийом. Однак не кожен USB подовжувач підходить, тому що при великій довжині подовжувача сигнал може значно слабшати. Для вибору USB подовжувача потрібного розміру краще проконсультуватися з фахівцем.
Як підсилити сигнал мобільного інтернету у приміщенні?
Підсилити сигнал зв'язку у приміщенні допоможе 3G/4G репітер. Такий пристрій посилює сигнал мобільного інтернету, повторюючи сигнал від найближчої вежі всередині будівлі. Комплект складається із зовнішньої антени, підсилювача, внутрішньої антени та кабелів. Зовнішня антена отримує слабкий сигнал від вежі, підсилювач підсилює його, а внутрішня антена поширює посилений сигнал усередині приміщення.
Отже, вам знадобиться:
- Репітер – пристрій для посилення радіосигналу.
- Антена вулична, що приймає радіосигнал від стільникової вежі.
- Внутрішня антена, що створює область покращеного покриття стільникового зв'язку в приміщенні.
- Коаксіальний кабель із радіочастотним опором 50 Ом використовується для підключення антен до репітеру.
Як підсилити сигнал стільникового зв'язку 4G?
Для покращення 3G/4G інтернету на дачі часто достатньо набору з пасивним посиленням, який включає модем/роутер і зовнішню антену. Зовнішня антена встановлюється на вулиці, у напрямку вежі мобільного оператора, та підключається до 3G/4G модему або роутера.
Як підсилити сигнал стільникового зв'язку у селі?
Слабкий сигнал зв'язку на селі – не вирок. Проблема вирішувана і якісний зв'язок, як інтернет, так і стільниковий голосовий, може і має бути присутнім по всій території України. Є 3 способи вирішення питання:
- Телефон GSM-стандарту, оснащений потужною зовнішньою антеною, призначений для використання у стаціонарних умовах.
- Комплект з репітером-підсилювачем голосового та інтернет-зв'язку.
- 4G Wi-Fi роутер із SIM-картою та антеним виходом для можливості підключення зовнішньої антени.
Як я можу підсилити сигнал 4G у себе вдома?
Найчастіше внутрішній ретранслятор розміщується там, де можна отримати зовнішній мобільний сигнал, наприклад біля вікна або на верхньому поверсі приміщення. Після цього ретранслятор підсилює сигнал усередині будівлі, забезпечуючи можливість здійснювати дзвінки, надсилати текстові повідомлення та використовувати мобільні дані, перебуваючи всередині приміщення.
Чи є спосіб підсилити сигнал стільникового зв'язку вдома?
На допомогу прийде підсилювач мобільного сигналу, відомий як ретранслятор. Він створений для збирання та повторної передачі вхідних сигналів, що дозволяє підсилити прийом. Цей пристрій стане чудовим рішенням для вирішення проблеми обмеженого бездротового сигналу у вашому будинку чи автомобілі.
Чому сигнал 4G слабкий?
Слабкий сигнал 4G може бути викликаний різними чинниками, але головний їх – дальність відстані базової станції. В результаті можуть виникати проблеми з якістю сигналу, що призводить до низької швидкості передачі даних або навіть втрати зв'язку.
Як підсилити слабкий сигнал мобільного Інтернету?
Для підвищення потужності слабкого сигналу мобільного оператора використовуються різні типи антен та підсилювачів сигналу. Залежно від обставин використання, відстані до базової станції та інших факторів, для підсилення сигналу можуть застосовуватися антени зовнішнього типу, що підсилюють. Антени відрізняються за формою, робочим діапазоном частот та коефіцієнтом посилення. При цьому чим вище коефіцієнт, тим більша дальність прийому сигналу від базової станції. Одним із найкращих варіантів антен вважається антена MiMO. Підтримка даної технології дозволяє посилити швидкість прийому та віддачі сигналу пристроєм у кілька разів.
Чому маю слабкий сигнал мобільного зв'язку?
Яка може бути причина поганого сигналу? Підключення може бути ускладено через застарілий мобільний пристрій, недостатнє покриття мережі або несправне та застаріле обладнання для бездротового зв'язку. Також можливі проблеми, пов'язані з віддаленістю від найближчої базової станції мобільного зв'язку або перевантаження мережної смуги пропускання.
Як я можу покращити потужність сигналу 4G LTE?
У мережах 4G LTE та 5G вимірювання якості сигналу здійснюється за SINR. Підвищення SINR може значно збільшити швидкість з'єднання. Одним з найкращих способів покращити SINR є використання спрямованої зовнішньої антени, яка може бути підключена до підсилювача сигналу або до точки доступу LTE або 5G.
Як покращити якість сигналу 4G?
Як посилити прийом сигналу на мобільному телефоні? Переміщуйтесь. Якщо телефон показує слабкий сигнал (показник відображається п'ятьма вертикальними смугами у верхній частині екрана), спробуйте наблизитися до вікна, піднятися на верхній поверх, вийти на вулицю або переміститися на вище місце. Як тільки ви знайдете місце з найкращим прийомом мобільного зв'язку, залишайтеся там. Ця проста, але дієва порада допоможе покращити прийом сигналу.
Як підсилити сигнал стільникового зв'язку за допомогою антени?
Підсилення сигналу стільникового зв'язку за допомогою антени може бути досягнуто такими способами:
- Встановлення зовнішньої антени. Розміщення зовнішньої антени на даху, зовнішній стіні або в іншому місці з прямою видимістю до найближчої базової станції оператора.
- Спрямована антена. Використання спрямованої антени, яка зосереджена прийомі сигналу з певного напрями, що може збільшити силу сигналу.
- Підсилювач сигналу (репітер). Встановлює пристрій, відомий як підсилювач сигналу або репітер, який посилює слабкий сигнал від базової станції і повторює його всередині приміщення.
- Правильна орієнтація антени. Коректна орієнтація антени у бік найближчої базової станції може допомогти отриманні сильного сигналу.
- Встановлення якісного коаксіального кабелю. Використання високоякісного коаксіального кабелю для підключення антени до пристрою посилення сигналу.
Для підсилення сигналу стільникового зв'язку антену встановлюють за межами приміщення: на рівні вікна, на даху або на спеціальній щоглі. Її спрямовують у бік найближчої базової станції оператора. Чим вище антена, тим сильнішого підсилення можна досягти. Сигнал, який приймає антена, передається кабелем на 4G-модем з роутером.
Ці методи можуть допомогти значно підсилити сигнал стільникового зв'язку та покращити якість зв'язку всередині приміщень або на відкритому повітрі.
Чим відрізняється підсилювач сигналу від репітера?
Підсилювач сигналу та репітер - це два різних пристрої, але вони обидва використовуються для посилення стільникового сигналу. Ось їх основні відмінності:
Підсилювач сигналу (підсилювач потужності):
- Підсилювач сигналу просто посилює сигнал мобільного зв'язку та передає його далі без зміни чи повтору.
- Зазвичай складається із зовнішньої антени, підсилювача та внутрішньої антени.
- Дозволяє покращити якість сигналу та збільшити зону покриття, але не змінює напрямок або розподіл сигналу.
Репітер (повторювач сигналу):
- Репітер або повторювач сигналу приймає слабкий сигнал від найближчої базової станції, посилює його і повторює всередині приміщення.
- Складається із зовнішньої антени, підсилювача, внутрішньої антени та ретрансляційної одиниці.
- Дозволяє не лише збільшити якість сигналу, а й розширити покриття усередині приміщення.
- Зазвичай використовується в будинках, де сигнал мобільного зв'язку слабкий або відсутній.
Таким чином, основна відмінність між підсилювачем сигналу і репітером полягає в тому, що репітер не тільки посилює сигнал, але й повторює його всередині приміщення, тоді як підсилювач сигналу підсилює сигнал без повтору.
Як підсилити сигнал стільникового зв'язку за містом?
Існує два способи вирішення проблеми. Перший - скласти договір з оператором на встановлення базової станції поблизу, але це доступно лише для великих селищ. Другий варіант - встановити підсилювач сигналу мобільного зв'язку в заміському будинку і протягом кількох годин ви отримаєте доступ до якісного зв'язку.
Як підсилити сигнал Київстару на телефоні?
Збільшення сигналу зв'язку від Київстар на мобільних пристроях досягається за допомогою встановлення спеціального обладнання, що включає репітер і антени. Репітер приймає сигнал від базової станції оператора, стабілізує його та підсилює, після чого передає його на телефон, планшет чи комп'ютер. Цей же процес застосовується для всіх операторів в Україні – Vodafone та Lifecell.
Який репітер купити?
Найкращий репітер - це той, який буде показувати дієві результати саме у вашій місцевості. Для цього треба визначити робочі частоти вашої області перебування. Щоб отримати цю інформацію, ви можете скористатись мобільними додатками:
- NetMonster
- Netmonitor
Точне визначення діючої робочої частоти допоможе вам не помилитись з вибором!